Jak wybrać najlepszy tani materac? Wiemy, że ciężko jest znaleźć model, który będzie w stanie zagwarantować nam spokojny sen. Dlatego dzisiaj wspólnie zastanowimy się, czym kierować się wybierając określony produkt.

Twardość: dlaczego jest ważna?

Dlaczego ważna jest twardość naszego materaca? To właśnie ta kwestia odpowiada za utrzymanie ciała przez całą noc w prawidłowej pozycji. Spanie na modelu, który nie jest odpowiednio dostosowany do naszych potrzeb może bardzo szybko dać się we znaki. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na nasz kręgosłup. Powinien być on utrzymywany przez całą noc w odpowiedniej pozycji, dzięki czemu zminimalizować będziemy ryzyko pojawienia się dolegliwości bólowych, a także w dalszej perspektywie wykształcenia się między innymi wad postawy czy różnego rodzaju chorób zwyrodnieniowych. Zasadniczo twierdzi się, że twardsze produkty powinny pojawić się w łóżkach osób cięższych, ponieważ inaczej nasz kręgosłup będzie wyginał się analogicznie jak w hamaku. Jeśli jednak dany produkt będzie za twardy to pojawić mogą się uciski, bóle czy też na przykład drętwienia kończyn, co jest także istotne.

Nowoczesne pianki w materacu

Tani materac: jaki model będzie najlepszy?Wśród najbardziej popularnych produktów wskazać możemy materace piankowe. Są to produkty, które rzeczywiście należą do naprawdę prężnie rozwijających się. Jakie piani znajdziemy w środku produktu? Wymienić możemy tutaj między innymi:

  • piankę termoelastyczną (reaguje na temperaturę naszego ciała, gwarantuje przyjemny efekt otulenia, pomaga się odprężyć, a także świetnie sprawdza się w przypadku kłopotów z krążeniem),
  • piankę wysokoelastyczną (należy do twardszych i powinna utrzymywać całe nasze ciało w prawidłowej pozycji),
  • pianka lateksowa (jest ona bardzo wytrzymała, dobrze sprawdzi się dla osób cięższych, gwarantuje nam szereg właściwości antyseptycznych i jest także bardzo wytrzymała).

Warto jest wspomnieć, że pianki są łączone ze sobą na naprawdę różne sposoby, dzięki czemu możemy cieszyć się naprawdę licznymi właściwościami.

Co ze sprężynami?

Wspaniałą opcją mogą być również sprężyny. Wielu z nas sprężyny mogą kojarzyć się z tymi skrzypiącymi, wbijającymi się w ciało. Jednak jest to błąd! Zwłaszcza wspaniale sprawdzają się sprężyny kieszeniowe, gdzie elementy wypełnienia nie dotykają się bezpośrednio ze sobą, co gwarantuje nam wysoką elastyczność punktową. Wspaniale nadadzą się chociażby dla par, ponieważ minimalizuje odczuwanie drgań, a także zapadania się ciała do wnętrza wyrobu – zwłaszcza dobrze nada się tu tani materac 200×200.

Wysokiej jakości podparcie zapewni Ci bez wątpienia porządny materac. Znajdź model, który spełni Twoje oczekiwania!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/