Jak wiadomo, ilu ludzi, tyle opinii. Niektórzy uwielbiają sen na materacach piankowych, natomiast inni uważają, że tylko modele sprężynowe są w stanie zapewnić im pożądany komfort użytkowania. Dziś skupimy się jednak na tych drugich: dlaczego są to tak popularne modele i jak odnaleźć propozycję dla siebie?

Materace kieszeniowe a multipocket – czym się różnią?

Szukając materaca sprężynowego można zauważyć, że bardzo często kategoria ta dzieli się na dwie grupy: podłoża kieszeniowe oraz multipocket. Choć wydawać by się mogło, że jedne i drugie wyglądają niemal identycznie, realia są zupełnie inne.

  • Materace kieszeniowe to podłoża do snu, w których zastosowano sprężyny otoczonymi materiałowymi kieszeniami. Takie działanie sprawiło, że każda sprężyna jest odseparowana od innych, dzięki czemu elementy pracują całkowicie niezależnie. Bardzo często stosowanym rozwiązaniem jest dzielenie tego typu materaca na siedem stref twardości, dzięki którym każda część ciała jest podpierana w sposób indywidualny, zależny od wywieranych przez nią nacisków.
  • Materace multipocket to wyroby bardzo podobnie zbudowane do produktów kieszeniowych. Wyróżniają się jednak mniejszą średnicą sprężyn oraz ich większym zagęszczeniem. Właśnie dzięki temu materace multipocket jeszcze lepiej dopasowują się do anatomicznej budowy ciała i zapewniają ponadprzeciętny komfort użytkowania.

Idealny materac sprężynowy? To możliwe!Wygoda i funkcjonalność

Wygoda i funkcjonalność to dwie podstawowe cechy, które przychodzą do głowy, gdy tylko pomyśli się o materacach sprężynowych. Trudno nie zgodzić się z tymi określeniami. Elastyczność punktowa uzyskana dzięki zastosowaniu wyżej wymienionych sprężyn sprawia, że podłoże nie przenosi nacisków, a podczas snu wręcz otula. To jednak niejedyna zaleta płynąca z wykorzystania propozycji tego typu. Każde podłoże do snu zbudowane na bazie sprężyn, bez względu na to, czy jest to materac sprężynowy 90×200, czy też wyrób w rozmiarze King Size, cechuje się ponadprzeciętną sprężystością i odpornością na odkształcenia. Wybierając produkt tego typu można mieć więc stuprocentową pewność, że jest to świetnej jakości inwestycja na lata.

Propozycje dla najbardziej wymagających

Rynek sypialniany stale się powiększa, a w związku z tym zainteresowani zakupem mają do wyboru coraz więcej ciekawych propozycji. Jedną z nich jest Hilding Makarena, który został zbudowany na bazie sprężyn multipocket. Ogromną zaletą tego modelu jest fakt, iż został on wielokrotnie przebadany przez światowej sławy ekspertów, dzięki czemu uzyskał status wyrobu medycznego. Za amortyzację odpowiada w tym przypadku pianka lateksowa, termoelastyczna i FlexiFoam. Ponadto, podłoże jest odwracalne, a zatem posiada dwa poziomy twardości: miękki i średni.  Osoby poszukujące nieco bardziej przystępnej cenowo propozycji powinny zwrócić uwagę na Hilding Tango – materac kieszeniowy stworzony z myślą o osobach z bólami kręgosłupa oraz o seniorach.

A Ty jaki materac wybierzesz: sprężynowy, czy multipocket? Bez względu na odpowiedź, wśród najnowocześniejszych modeli z pewnością znajdziesz coś wprost idealnego dla siebie!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/