Wybór materaca do sypialni małżeńskiej wymaga rozważenia kilku czynników, które wpływają na komfort snu obojga partnerów. Konieczne jest m.in. przeanalizowanie indywidualnych preferencji dotyczących rozmiaru, twardości, elastyczności i specyfiki wypełnienia. Jeśli chcesz wybrać materac do łóżka małżeńskiego, który dobrze się sprawdzi, poznaj nasze rady i postaw na markę SleepMed.

Jakie są najczęstsze problemy ze snem wśród par?

Problemy ze snem wśród par mogą mieć rozmaite przyczyny. Od różnic w preferencjach dotyczących wyposażenia sypialni po czynniki środowiskowe i związane ze zdrowiem. Podstawową trudnością są różnice w harmonogramie snu. Jeśli jeden partner chodzi spać i budzi się dużo wcześniej lub później niż drugi, może to zakłócać sen obu stron.

Problematyczna jest też kwestia komfortu termicznego w łóżku. Jedna osoba może preferować gdy w sypialni jest chłodno, podczas gdy druga woli cieplejsze warunki. Czasem prowadzi to do sporów o ustawienia termostatu, wybór pościeli, akcesoriów sypialnianych czy ubrań do snu.

SleepMed dla par - jaki materac wybrać do sypialni małżeńskiej?Niektóre osoby mają tendencję do częstego poruszania się lub zmiany pozycji podczas snu, co może negatywnie wpływać na komfort partnera. Z tego powodu bardzo ważne jest to, aby materac w sypialni małżeńskiej charakteryzował się wysokim stopniem elastyczności punktowej. Pewną komplikację stanowią też odmienne preferencje dotyczące twardości materaca. Wówczas znalezienie wspólnego rozwiązania może być trudne, a źle dopasowane podłoże do spania to częsta przyczyna bólu i dyskomfortu.

Idealne podłoże do spania do sypialni małżeńskiej — charakterystyka

Nie istnieje jeden, idealny materac, który spełni oczekiwania każdej pary. Można jednak wskazać podstawowe parametry, które powinny charakteryzować podłoże do spania przeznaczone do łóżka małżeńskiego.

  • Rozmiar — podłoże do spania dla pary powinno być wystarczająco duże, aby zapewnić każdemu partnerowi swobodę ruchu i przestrzeń. Minimalna szerokość wynosi 160 cm.
  • Stopień twardości — idealne podłoże powinno zapewniać odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa i równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Jeśli waga partnerów drastycznie od siebie odbiega, warto rozważyć zakup dwóch pojedynczych materaców SleepMed i umieszczenie ich na jednym stelażu.
  • Elastyczność punktowa — dla par istotne jest, aby podłoże minimalizowało transfer ruchu. Dzięki temu, gdy jeden z partnerów porusza się w nocy lub wstaje, drugi się nie budzi. Pod tym kątem dobrze sprawdzą się materace z wypełnieniem piankowym, np. SleepMed Comfort, oraz z wkładem ze sprężyn kieszeniowych, np. SleepMed Hybrid Supreme Plus.
  • Właściwości termoregulacyjne — idealne podłoże powinno zapewniać komfort termiczny obu partnerom. Materace o dobrych właściwościach oddychających lub z technologią regulacji temperatury pomagają uniknąć przegrzewania się, lub nadmiernego wychłodzenia w trakcie snu.
  • Przyjazność dla alergików — materac powinien być odporny na roztocza, pleśń i inne szkodliwe drobnoustroje. Materace z hipoalergiczną powłoką lub wykonane z naturalnych materiałów to dobry wybór nawet wówczas, gdy żaden z partnerów nie ma alergii. A dlaczego? Taki model po prostu łatwiej jest utrzymać w czystości.

Oferta marki SleepMed — modele odpowiednie dla par

Oferta marki SleepMed jest bardzo szeroka, a w każdej serii poszczególnych materacy znajdzie się model odpowiedni dla par. Warty uwagi jest m.in. podstawowy SleepMed Comfort. Jego wkład składa się z pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft i termoelastycznej VitaRest®. Zapewniają one miękkość połączoną ze stabilnością i szybko dopasowują się do kształtu ciała.

Również pary, które na co dzień dbają o ekologię, znajdą coś dla siebie. Ciekawym wyborem może być np. SleepMed Natura Hybrid Plus. Nie tylko podpiera ciało i zapewnia swobodę podczas zmiany pozycji snu, ale dzięki olejkowi rycynowemu działa przeciwalergicznie. Dużą zaletą tego modelu są 4 poziomy twardości. Możliwe jest łatwe odpięcie warstwy pianki Visco Bio i przełożenie jej na drugą stronę. Taka opcja personalizacji sprawia, że materac można z łatwością dostosować do potrzeb partnerów.

Dlaczego pary powinny dbać o sen?

Zatroszczenie się o sen z materacem SleepMed może znacznie poprawić komfort życia partnerów. Wypoczynek jest niezbędny dla regeneracji ciała i utrzymania zdrowia fizycznego. Brak snu może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak nadciśnienie, osłabienie układu odpornościowego czy problemy sercowo-naczyniowe. Osoby, które wspólnie dbają o jakość snu, mogą zmniejszyć ryzyko takich problemów.

Gdy partnerzy są wypoczęci, mają większą cierpliwość i są bardziej skłonni do empatycznego podejścia do pojawiających się problemów. Wykazują też zrozumienie dla siebie nawzajem. Lepsza jakość snu sprzyja zdrowej komunikacji, co jest kluczowe dla utrzymania silnej relacji.

Dobrze wyposażona sypialnia może być związana również z poziomem energii i produktywnością w ciągu dnia. Partnerzy, którzy śpią dobrze, są bardziej produktywni, co może przynieść korzyści w życiu zawodowym i osobistym. Wspólne dbanie o sen pomaga parom w czerpaniu więcej radości ze wspólnego czasu.

Każda para ma różne potrzeby i preferencje, dlatego ważne jest, aby dokładnie przemyśleć wybór i przetestować różne opcje przed zakupem. Zainwestujcie w materac SleepMed i cieszcie się niezakłóconym snem każdej nocy!

wyrób medyczny

SleepMed Comfort, SleepMed Hybrid Supreme Plus i SleepMed Natura Hybrid Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.