Siedzący tryb życia i niezdrowe nawyki sprawiają, że coraz więcej osób skarży się na problemy z kręgosłupem. Nie ma wątpliwości, że stanowią one przyczynę dużego dyskomfortu, który może wpłynąć negatywnie również na jakość naszego wypoczynku. Jak w tym mogą pomóc materace SleepMed? Dowiedz się więcej!

Właściwości prozdrowotne

Materace SleepMed charakteryzują się właściwościami prozdrowotnymi. To oznacza, że użytkowanie ich wpływa korzystnie na stan naszego zdrowia. Dzięki temu mogą być stosowane przez osoby o dużych potrzebach, na przykład ze schorzeniami lub dysfunkcjami kręgosłupa. Sprawdzą się również u tych, którzy zmagają się z alergiami, jako że materace cechują się działaniem antyalergicznym oraz antybakteryjnym i gwarantują czyste i bezpieczne podłoże snu. Poleca się je również osobom schorowanym, które spędzają bardzo dużo czasu w łóżku lub seniorom. Docenią oni wysoką konstrukcję modelu, która ułatwia podnoszenie się z jego powierzchni.

Właściwości ortopedyczne

Dlaczego osoby z problemami z kręgosłupem powinny wybrać materace SleepMed?Kluczowym aspektem, który decyduje o tym, że materace SleepMed są polecane osobom z problemami z kręgosłupem, są właściwości ortopedyczne. Ich obecność sprawia, że materac skutecznie łagodzi bóle karku oraz pleców i niweluje dyskomfort. Co istotne, zapobiega powstawaniu i pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa. Nie przyczynia się do zwiększenia bólu czy wad postawy. Leżąc na nim, mamy pewność, że nasz kręgosłup ma zapewnione prawidłowe podparcie. Nasze ciało może liczyć na anatomiczne wsparcie, dzięki któremu nie grozi mu ryzyko żadnych nieprzyjemnych dolegliwości. Właściwości ortopedyczne przyniosą ulgę tym, którzy zmagają się z różnymi przykrymi schorzeniami, a także mogą być elementem profilaktyki dla tych, którzy w przyszłości chcą uniknąć takich problemów.

Elastyczność punktowa

Kolejną istotną cechą materacy SleepMed, która sprzyja zdrowiu kręgosłupa, jest elastyczność punktowa. Decyduje ona o stopniu sprężystości modelu. To dzięki niej materac reaguje jedynie w tym miejscu, w którym odczuwa nacisk. Dzięki temu kręgosłup ma zapewnione optymalne podparcie – przestrzeń między materacem a naszymi naturalnymi krzywiznami jest w pełni wypełniona. Reszta ciała jest odciążona, dzięki czemu możemy się w pełni rozluźnić i rano obudzić się wypoczęci. Elastyczność punktowa sprawia, że korzystanie z materaca jest bardzo komfortowe i ciche. Co istotne, gdy dzielimy łóżko z partnerem, nie musimy obawiać się tego, że gdy będzie on zmieniał pozycję snu lub wstawał, to wybudzi nas ze snu. Elastyczność punktowa redukuje bowiem efekt tzw. fali i sprawia, że każdy użytkownik może liczyć na indywidualne dopasowanie.

Sprężyny typu Multi

Osoby z problemami z kręgosłupem muszą mieć zapewnione solidne, trwałe podparcie. Zagwarantują to sprężyny typu Multi. Są one wyprofilowane w 7 stref, co oznacza, że każda z istotnych części ciała ma dopasowane indywidualne wsparcie. Materac dzieli się na strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan oraz stóp. Różnią się one między sobą stopniem twardości. Co istotne, sprężyny Multi wyróżnia specjalny design, który sprawia, że idealnie dopasowują się do anatomicznej budowy ciała. Sprężyny są ułożone niezwykle gęsto, a do tego każda z nich jest ułożona w osobnej kieszonce i pracuje niezależnie. To gwarantuje cichą, komfortową pracę materaca. Dzięki temu też materac sprężynowy charakteryzuje się dwa razy większą ilością punktów podparcia niż materace kieszeniowe. To zapewnia niezwykle intuicyjne, wspaniale dopasowane podłoże snu. Modele SleepMed, które zawierają sprężyny typu Multi, to innowacyjne materace hybrydowe, takie jak SleepMed Hybrid Comfort czy SleepMed Hybrid Premium Plus.

Regulacja twardości

Kolejny aspekt, który dla osób z problemami z kręgosłupem powinien mieć duże znaczenie, jest stopień twardości materaca. Nieodpowiednie dopasowanie twardości może bowiem skutkować pogłębieniem się schorzeń kręgosłupa. Zbyt miękki materac wywołuje nadmierne napięcie mięśni, które może być przyczyną poważnego dyskomfortu. Za twardy model z kolei stanowi źródło bólu kręgosłupa, głównie w odcinku lędźwiowym. Na szczęście w materacach SleepMed zastosowano regulację twardości. Oznacza to, że w jednym modelu może znaleźć się aż 6 różnych twardości, które możemy dopasować zgodnie z naszymi zmieniającymi się potrzebami. W modelach z kolekcji Standard i Hybrid wystarczy jedynie rozpiąć pokrowiec i przełożyć ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest® na drugą stronę materaca. Produkty z serii Plus i Hybrid Plus zawierają z kolei odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej, który również można dopasować według indywidualnych preferencji. Warto wiedzieć, że osobom ze schorzeniami z kręgosłupem zaleca się spanie na twardszych powierzchniach. Jeśli z czasem nasze dysfunkcje się pogłębią, po prostu będziemy mogli zmienić warstwę na bardziej twardą.

Pianka termoelastyczna

Pianka termoelastyczna to podstawa wypełnienia materacy SleepMed. W przypadku problemów z kręgosłupem okaże się idealnym rozwiązaniem. Zapewnia indywidualne podłoże, dopasowane w stu procentach do naszych potrzeb. Odpowiada za to technologia termoelastyczna, która sprawia, że powierzchnia snu modeluje się do naszych naturalnych krzywizn. Co istotne, warstwa pianki pomaga redukować napięcie zgromadzone w naszych mięśniach i sprzyja regeneracji organizmu. Dzięki temu całe ciało może się skutecznie rozluźnić.

Problemy z kręgosłupem to nic przyjemnego. Na szczęście możemy je zniwelować, inwestując w dobrze dopasowany materac SleepMed. Dzięki nim możemy liczyć na znakomitą elastyczność punktową, idealne dopasowanie, solidne podparcie i cenne właściwości ortopedyczne, które zapobiegają powstawaniu dysfunkcji kręgosłupa.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Hybrid Comfort, SleepMed Hybrid Premium Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.