Każdy człowiek zasługuje na efektywny sen oraz komfortowe warunki. Stworzyć je może materac kieszeniowy od SleepMed, który posiada liczne właściwości sprzyjające prawidłowemu zasypianiu i odpowiedniemu wypoczynkowi. Dzięki nim każda sypialnia stanie się strefą idealną dla relaksu po ciężkim dniu. Jednak najpierw warto dowiedzieć się czym jest materac kieszeniowy oraz jakie ma cechy. 

Materace kieszeniowe – właściwości 

Materace kieszeniowe należą do popularnej grupy materacy, jakimi są materace sprężynowe. Ich charakterystyczną cechą jest wkład, który zbudowany jest ze sprężyn osadzonych w indywidualne kieszonki, które zbudowane są z materiałowych woreczków. To właśnie one zapewniają uginanie się materaca tylko w miejscu nacisku oraz wysoką elastyczność punktową. Dodatkowo taka budowa umożliwia zredukowanie do minimum rozchodzących się drgań, które wywoływane są przez drugą osobę. Ponadto tego rodzaju materace do spania są doskonałą propozycją dla osób, które cenią wysoki komfort oraz trwałość produktu. Wynika to z faktu, że sprężyny są produkowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, dzięki czemu są niezwykle trwałe oraz odporne na odkształcenia. W ten sposób materace kieszeniowe wyróżniają się na tle innych. Jednak to nie wszystkie cechy, ponieważ tego rodzaju wkład zapewnia również:

  • wysoką sprężystość podłoża,
  • idealne dopasowanie się do ciała,
  • stabilizację kręgosłupa.

Materace kieszeniowe od SleepMed posiadają specyficzną budowę, dzięki której zapewniają dodatkowe właściwości. Na czym one polegają?

Charakterystyka materacy kieszeniowych

Materace kieszeniowe - idealne wsparcie dla kręgosłupaMaterace kieszeniowe charakteryzują się posiadaniem wyjątkowych właściwości, które w pozytywny sposób wpływają na zdrowie użytkownika. To wszystko dlatego, że modele najlepszej jakości zostały wykonane z materiałów antyalergicznych oraz idealnie dopasowujących się do kształtu ciała człowieka. W ten sposób zapewniają doskonałe podparcie kręgosłupa, kierując jednocześnie ból spowodowany wszelkiego rodzaju schorzeniami lub chorobami. Ponadto posiadają certyfikat AEH, który zapewnia, że materac spełnia najwyższe standardy w zakresie 4 najważniejszych z punktu widzenia zdrowego i komfortowego snu czynników: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości. Wśród materacy SleepMed znajdują się również materace kieszeniowe, do których należą:

Zostały one zbudowane z 7-strefowej sprężyny kieszeniowej, pianki wysokoelastycznej z technologią Airforce, hybrydowej oraz odpinanego topu złożonego z pianki termoelastycznej, który umożliwia stworzenie 6 twardości.

Model kieszeniowy to nie tylko sprężyste oraz redukujące drgania podłoże stworzone przy użyciu nowoczesnej technologii. To materac, który odpowiada na potrzeby nawet najbardziej wymagającego użytkownika, dopasowując do niego twardość oraz dbając o higieniczne i antyalergiczne środowisko snu.