Nastolatek to wbrew pozorom bardzo wymagający użytkownik – materac do spania musi być odpowiednio dopasowany i odporny na stale zmieniający się wzrost i wagę. Komfortowy sen zapewnia większe skupienie i chęci oraz dobry nastrój w ciągu całego następnego dnia.

Wygodny i funkcjonalny materac piankowy

Najlepszym wyborem dla dorastającej pociechy jest zdecydowanie materac piankowy, taki jak na przykład Hilding Funky. Wypełnienie w postaci pianki poliuretanowej FlexiFoam o różnych twardościach daje możliwość wyboru spośród dwóch różnych twardości. Nastolatek z pewnością doceni fakt, iż zwykłe obracanie materaca na drugą stronę już prowadzi do ogromnej zmiany w kwestii komfortu snu. Dzięki temu szybko zmieniająca się waga i wzrost nie powinny być problemem – gdy jedna strona okaże się zbyt miękka, w łatwy i szybki sposób można ją zmienić. Ponadto regularna zmiana stron znacznie wydłuża czas eksploatacji materaca! Na całej powierzchni wyrobu zastosowano siedem stref twardości – to podział, który ma na celu indywidualne i zróżnicowane podpieranie konkretnych części ciała. Najtwardszy obszar znajduje się pod biodrami, ponieważ to właśnie ten odcinek jest odpowiedzialny za największe naciski. Najbardziej miękko jest z kolei pod głową i pod stopami.

Dopracowany produkt na lata

Materace dla nastolatka - które modele zasługują na uwagę?Bardzo ważne jest to, aby zastanowić się, czy to nie odpowiednia pora, aby kupić materac o nieco większym rozmiarze. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że dziecko prędzej czy później wymarzy sobie duże, podwójne łóżko – a więc może lepiej byłoby wyprzedzić fakty i od razu kupić produkt, który wystarczy na długie lata? Hilding Rock and Roll to w takim przypadku idealna propozycja, ponieważ posiada aż piętnastoletnią gwarancję obejmującą odkształcenia i nieprawidłową pracę materaca. Został wypełniony pianką wysokoelastyczną, która charakteryzuje się wysoką sprężystością i wytrzymałością. Stabilnie podpiera kręgosłup i idealnie dopasowuje się do ciała. Użytkownik może wybrać swojego faworyta spośród dwóch dostępnych pokrowców – obie propozycje są stworzone z wiskozy wysokiej jakości i są przystosowane do prania w pralce. Ta cecha pozwala na zachowanie higieny na najwyższym poziomie. Nie bez znaczenia pozostają funkcjonalne uchwyty zamontowane na pokrowcu, które znacznie ułatwiają przewracanie wyrobu na drugą stronę – to szczególnie ważne w przypadku tego modelu, ponieważ jest to wyrób o dwóch twardościach.

Doskonały wybór dla alergików

Materac dla nastolatka musi być oczywiście przede wszystkim wygodny, ale to nie wszystko. Ważne jest, aby był antyalergiczny – objawy uporczywej alergii mogą bardzo negatywnie wpływać na zasypianie i utrudniać nieprzerwany sen. Oba powyższe modele zostały wyprodukowane z materiałów bezpiecznych dla zdrowia. Nie zawierają szkodliwych substancji oraz nie przyczyniają się do pogłębiania alergii. Higiena snu może być oczywiście jeszcze wyższa dzięki regularnemu praniu – wszystkie pokrowce zostały zaprojektowane w taki sposób, aby proces czyszczenia nie był nieprzyjemnym obowiązkiem, na który trzeba przeznaczyć dużo czasu.

Wybór materaca dla nastolatka to – jak widać – wcale nie taka prosta sprawa. Produkt musi dostosowywać się do zmieniającego się ciała oraz być odporny na różne obciążenia. Nie należy zapominać o bardzo ważnych aspektach, jakimi są wygoda i higiena. Materac ma nie tylko dbać o kręgosłup, ale również pozytywnie wpływać na samopoczucie i ułatwiać zasypianie.