Większość osób każdej nocy śpi pod syntetyczną kołdrą. Często wynika to z faktu, iż to właśnie tego typu modele posiadają właściwości antyalergiczne, a ponadto są najłatwiej dostępne. Warto jednak zwrócić uwagę na nieco inne propozycje, które potrafią zaskoczyć swoimi niesamowitymi właściwościami – są to między innymi kołdry wypełnione włóknami z alpaki.

Termoregulacja – niezaprzeczalny atut kołder z włókien alpaki

Alpaki to zwierzęta, które pochodzą z andyjskich wyżyn – w ich naturalnym środowisku na przemian występują więc bardzo wysokie oraz niskie temperatury. Nic więc dziwnego, że są to zwierzęta bardzo odporne na wszelkie zmiany klimatu. Dzięki właściwościom runa alpak, kołdry stworzone z ich włókien dostosowują się do zmian ciepłoty ciała użytkownika w trakcie snu. To niezaprzeczalny atut, który zapobiega przegrzewaniu się w nocy, a także wyziębieniu – obie te sytuacje są absolutnie niewskazane, ponieważ mogą mieć negatywny wpływ na jakość nocnego wypoczynku.

Higieniczne środowisko snu

Kołdry z wypełnieniem z włókien z alpaki - poznaj ich niesamowite właściwościKołdry z wypełnieniem z włókien alpaki są tak niesamowite również ze względu na to, iż nie zatrzymują wilgoci. Mogą absorbować od 15 do 20% z otoczenia, dzięki czemu dają bardzo pożądane uczucie suchości w trakcie snu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu nocnych potów oraz tych, którym zależy na stworzeniu możliwie jak najbardziej higienicznego środowiska do snu.

Właściwości hipoalergiczne

Wiele mówi się o tym, że kołdry z syntetycznym wypełnieniem są jedynym słusznym rozwiązaniem dla alergików i astmatyków. Jak się jednak okazuje, istnieją modele z naturalnym wypełnieniem, które również charakteryzują się właściwościami hipoalergicznymi. Doświadczone firmy, takie jak My Alpaca, dbają o to, by naturalne włókna były dokładnie oczyszczone i pozbawione wszelkich zanieczyszczeń. Ich ogromną zaletą jest brak chemicznych dodatków i lanoliny – są to więc modele, które nie podrażniają wrażliwej skóry użytkownika, a ponadto nie przyciągają szkodliwych mikroorganizmów z zewnątrz.

Dbałość o każdy szczegół

Kołdry My Alpaca są warte uwagi również ze względu na to, w jaki sposób zostały wykonane. Są tworzone w Krośnie, z wykorzystaniem tradycyjnych technologii. Strzyżenie alpak odbywa się raz w roku, w maju – jedna alpaka daje rocznie około 3 kg włókna, co starcza na dwie grube kołdry. Jest to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, który należy wykonywać, dlatego nie trzeba martwić się o to, czy jest to zabieg bezpieczny i konieczny. Uzyskane włókno jest oczyszczane ręcznie na dużych sitach, dzięki czemu usuwane są zanieczyszczenia pochodzenia roślinnego i drobiny kurzu. Na kolejnym etapie jest prane w ekologicznym mydle, bez dodatku środków chemicznych. Miękkość i kształt włókien uzyskuje się za pomocą gręplarki. Na uwagę zasługuje również sposób pikowania kołder My Alpaca – pracownicy robią to ręcznie, dzięki czemu włókno nie przemieszcza się i na powierzchni wyrobu nie powstają zimne punkty.

Kołdry z naturalnym wypełnieniem z włókien alpaki to idealne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie polepszyć jakość swojego nocnego wypoczynku. Jeśli Tobie również na tym zależy, odwiedź stronę Sleeping House i wybierz model idealny dla siebie.