Jedna duża, a może dwie mniejsze? Zastanawiasz się, którą kołdrę do małżeńską najlepiej jest wybrać? Dzisiaj wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie! Zapraszamy do lektury!

Jaki rozmiar wybrać?

Przy wyborze kołdry do małżeńskiej sypialni zacznijmy od kwestii związanych z jej wymiarami, które odgrywają szczególnie istotną rolę! Co należy w tym wypadku brać pod uwagę? Zacznijmy od tego, że warto, aby produkt był dopasowany do wielkości naszego łóżka. Zasadniczo, wychodzi się z założenia, że nawet lepiej, aby kołdra była większa niż nasz materac, ponieważ wtedy będziemy mieć pewność, że swobodnie się nią nakryjemy. Dlaczego jest to tak ważne? Przede wszystkim ze względu na nasz komfort! Przecież nikt nie lubi w nocy budzić się zmarznięty, ponieważ nie ma swojej kołdry. Wśród najpopularniejszych rozmiarów możemy wskazać chociażby ten 200×220, jednak, jak już zostało wspomniane we wstępie, wiele par wybiera dwie mniejsze, co również ma bez wątpienia swoje plusy.

Znajdź idealną!

Jaka kołdra do sypialni małżeńskiej będzie najlepsza?Jaka kołdra w takim razie sprawdzi się najlepiej? Rozwiązań jest naprawdę wiele. Na przysłowiowy pierwszy ogień weźmy kołdrę puchową. Jej wypełnienie to stanowi zazwyczaj gęsi puch, przez co produkt ten zapewnia prawdziwie królewski wypoczynek. W przyjemny sposób otula, a także pomaga nam utrzymać optymalną temperaturę ciała. Warto też wspomnieć, że dany model należy do szczególnie plastycznych, co oznacza, że bez najmniejszych problemów możemy go przechowywać. Świetnie pasować będą do niego między innymi poduszki z pierza! Inną, naprawdę dobrą opcją będzie kołdra antyalergiczna. Dlaczego? Należy ona do wyrobów syntetycznych – w jej wnętrzu znajdziemy włókno silikonowane lub poliestrowe polecane w szczególności dla alergików. Fantastycznie dopasowuje się do naszego ciała, przyjemnie otula, a także ogranicza rozwój grzybów i bakterii, które powodują szereg niepożądanych reakcji naszego organizmu.

O czym jeszcze pamiętać? 

Pamiętajmy, że sen odgrywa niezwykle istotną rolę, jeśli chodzi o nasze funkcjonowanie. Zmęczeni jesteśmy zdecydowanie bardziej narażeni na stres, trudniej jest nam się skoncentrować. Podkreślmy też, że przewlekłe zmęczenie sprawia, że częściej pojawiać mogą się stany depresyjne. Jak też świetnie wiemy, kluczem do komfortowego snu jest nie tylko dobrze dobrana kołdra czy poduszka. Niezwykle ważną rolę pełni oczywiście materac (który trudno może być dobrać zwłaszcza, gdy śpimy we dwoje), lecz też stelaż, który właśnie razem z materacem ma odpowiednio podpierać nasze ciało.

Kołdra dla pary, dobrze dobrany materac czy poduszka – wszystko to przekłada się na nasz komfort, pamiętajmy o tym! W końcu sen jest niezbędny do tego, abyśmy pełni sił i zdrowia mogli funkcjonować.