Oczekiwanie dziecka, które lada moment ma się pojawić na świecie, z całą pewnością jest ekscytującym czasem, zarówno dla rodziców, jak i dla reszty najbliższej rodziny. Kupowanie całej wyprawki oraz bardzo częste badania mogą być stresujące, a jeszcze bardziej przyszli rodzice stresują się podczas ogłaszania tej szczęśliwej nowiny. Jak robią to najczęściej? Czy wystarczy zwykłe powiadomienie o tak ważnym elemencie życia? Tego dowiesz się w poniższym artykule!

Jak ogłosić rodzinie szczęśliwą nowinę?

Ogłoszenie rodzinie szczęśliwej nowiny to wyjątkowy moment, który warto uczynić niezapomnianym. Poniżej przedstawimy kilka możliwości, które możesz wykorzystać!

  1. Spotkanie rodzinne

Zorganizuj specjalne spotkanie rodzinne, na którym ogłosisz dobrą nowinę. Możesz to zrobić przy wspólnym posiłku lub w formie przyjęcia. Przygotuj specjalne zaproszenia lub niespodzianki dla każdej osoby, które ujawnią treść nowiny. Jest to standardowy i powszechny sposób ogłoszenia, że spodziewacie się dziecka.

  1. Zabawka lub prezent

Jeśli w rodzinie są dzieci, możesz przekazać im specjalną zabawkę lub prezent, który będzie symbolicznie wiązał się z ogłaszaną nowiną. Na przykład, jeśli ogłaszasz, że spodziewasz się dziecka, możesz dać swojemu dziecku małą laleczkę lub pluszowego misia z przyczepionym do niego małym body dla niemowlaka. Podobnie możesz wykorzystać swojego psa lub kota! Wystarczy, że na szyi zawiesisz im chustę z napisem „starszy brat” lub „starsza siostra”. Rodzina na pewno się domyśli, co masz na myśli!

  1. Jak ogłosić rodzinie szczęśliwą nowinę?Niespodzianka w kuchni

Jeśli lubisz gotować, możesz przygotować specjalne ciasto lub danie, w którym ukryjesz wiadomość. Na przykład, możesz upiec ciasto, na którym napiszesz „Jestem w ciąży” lub „Jesteśmy w ciąży!”. Kiedy wszyscy będą się zajadać tym pysznym daniem, zobaczą niespodziewaną treść.

  1. Gra planszowa

Jeśli Twoja rodzina lubi grać w gry planszowe, możesz zaprojektować swoją własną grę, która będzie odkrywać nowinę stopniowo w trakcie rozgrywki. Każdy ruch lub zadanie może prowadzić do kolejnych wskazówek, aż w końcu ogłosisz swoją radosną nowinę!

  1. Robienie zdjęcia”

Zgromadź swoich najbliższych w jednym miejscu i zaproponuj wykonanie pamiątkowego wspólnego zdjęcia. Ustaw ich przed obiektywem i udawaj, że włączasz samowyzwalacz, kiedy tak naprawdę włączyć opcję nagrywania. W momencie, w którym Twoja rodzina będzie uśmiechać się do zdjęcia, krzyknij: „Jestem w ciąży!”, albo poproś swojego męża, aby zrobił to za Ciebie! Uwierz nam, że późniejsze oglądanie takiego filmiku sprawi Ci i Twoim bliskim wiele radości!

  1. Nagranie wideo

Jeśli nie możesz być osobiście z rodziną, możesz nagrać specjalne wideo, w którym ogłosisz swoją nowinę. Możesz zrobić to w formie zabawnego skeczu, piosenki lub po prostu wprost przekazać swoje emocje i radość.

  1. Czytanie z ruchu warg

Poproś swoich rodziców, rodzeństwo, dziadków, przyjaciół, czy osoby, którym chcesz przekazać, że jesteś w ciąży o nałożenie na uszy słuchawek i włączenie głośnej muzyki, tak aby nie słyszały, co do nich mówisz. Teraz czas na show! Usiądź naprzeciwko osób, którym chcesz przekazać dobrą nowinę i szepcz zdanie, które o tym mówi, np. „Zostaniesz babcią!”, „Zostaniesz dziadkiem!”, „Zostaniecie dziadkami!”, „Spodziewamy się dziecka!”. Mów te słowa tak długo, aż dane osoby zgadną to, co chcesz im przekazać. Gwarantujemy niezapomnianą zabawę i emocje!

  1. Gra w „wisielca”

Napisz na dużym brystolu, tyle kresek ile jest w zdaniu, które ogłasza, że jesteś w ciąży. Może to być, np. „Spodziewamy się dzidziusia” lub „Jesteśmy w ciąży”. Poproś swoich bliskich o podawanie liter — kiedy jakąś odgadną, wpisujesz ją w miejsce odpowiedniej kreski, a jeśli nie, to rysujesz odpowiednie części „wisielca”. Kiedy Twoi bliscy zorientują się, jakie jest hasło, z pewnością polecą komuś łzy!

  1. Pudełko pełne niespodzianek

Przygotuj specjalne pudełko, które będzie pełne niespodzianek, związanych z nowiną. Może zawierać słodkości, ubranka dla niemowląt, smoczek czy wykonany wcześniej test ciążowy, na którym widoczne są dwie kreski. Rodzina będzie musiała otworzyć pudełko, aby odkryć treść nowiny.

Pamiętaj, że wybór sposobu ogłoszenia nowiny zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i Twojego partnera! Jeśli lubicie niestandardowe sposoby, to wybierzcie któryś z powyższych, a zapewniamy, że ten dzień na pewno zostanie na długo w pamięci zarówno Waszej, jak i waszych najbliższych!

Po tak emocjonującym i ekscytującym dniu, dla przyszłych rodziców dziecka, idealnym zakończeniem będzie posiedzenie przy filiżance kawy. Więcej o tym napoju dowiesz się na stronie: https://coffeefolks.eu/! Okres przed narodzeniem dziecka, to idealny czas, aby do końca przygotować jego pokoik, w którym najważniejsze jest oczywiście łóżeczko. W tym miejscu chcemy szczególnie polecić te dwa materace dziecięce: https://sleepinghouse.pl/materace/299-janpol-lio-materac-dzieciecy-lateksowy.html, https://hilding.pl/produkt/materace-dzieciece/hilding-kolysanka/, które będą wprost idealne do łóżeczka Twojej pociechy!

Materiał partnera sleepinghouse.pl