Nie ma wątpliwości, że fryzura to coś, co w bardzo dużym stopniu wpływa na nasz wygląd. Może podkreślić naszą urodę lub wręcz przeciwnie. Jak mieć pewność, że fryzura, którą wybierzemy, będzie nam pasować? Wystarczy sprawdzić swój kształt twarzy! Dzięki temu czynnikowi wybierzemy takie cięcie, które będzie dla nas najkorzystniejsze.

Jakie są kształty twarzy?

Nie można ukryć, że ludzie różnią się na wiele sposobów. Kształt twarzy to jeden z nich. Przyglądając się innym, z łatwością możemy dostrzec, że twarz każdego z nas jest inna. Można jednak wyodrębnić punkty wspólne, dzięki którym stworzono uniwersalny podział. Wyróżniono w nim takie kształty jak:

  • okrągły,
  • kwadratowy,
  • owalny,
  • w kształcie serca,
  • pociągły.

Warto wiedzieć, który z nich należy do nas, jako że może to znacząco wpłynąć na to, w jakich fryzurach czy upięciach będzie nam najlepiej. Unikniemy też sytuacji, w której ścinamy włosy w sposób, który jest dla nas po prostu niekorzystny. Dopasowanie kształtu twarzy to znajomość swoich moc i słabych stron, którą ponadto możemy wykorzystać w makijażu. Dzięki niej będziemy wiedzieć, w którym miejscu nałożyć róż, a także jak dokładnie konturować twarz, aby uwydatnić nasze rysy. Aby sprawdzić, jaki mamy kształt twarzy, możemy porównać swoje zdjęcia z infografikami dostępnymi w internecie bądź samodzielnie dokonać pomiaru, zwracając uwagę szczególnie na długość i szerokość twarzy.

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?Fryzury dla owalnej twarzy

Co ciekawe, to owalna twarz jest uważana za najatrakcyjniejsza pośród wszystkich innych. Jest proporcjonalna, co oznacza, że stosunek długości do szerokości jest porównywalny. Osoby z owalną twarzą mają łagodnie zaokrągloną brodę, bardzo subtelnie zarysowane kości policzkowe, a ich czoło jest w sam raz. Z tego powodu pasuje im właściwie każda fryzura. Mogą nosić zarówno krótsze, jak i dłuższe włosy. Posiadacze tego kształtu czasem jednak mogą mieć poczucie, że ich twarzy jest zbyt pociągła. Wówczas wspaniale sprawdza się podcięcie włosów na wysokości ramion lub ścięcie grzywki, która optycznie zmniejszy twarz. Lepiej zrezygnować za to z takich upięć, które zasłaniałyby kształt twarzy bądź takich, które mają typowo męski charakter.

Fryzury dla kwadratowej twarzy

Kwadratowa twarz bez wątpienia przyciąga wzrok, jako że jej właściciele najczęściej wyróżniają się ostrymi rysami. Mają niskie czoło, ale za to mocno zarysowaną żuchwę. Wybierając fryzurę, celem jest złagodzenie ostrości i wysmuklenie rysów. Z tego powodu dla kwadratowej twarzy polecane są długie, cieniowane włosy, curtain bangs, asymetryczne cięcia czy też przedziałek z boku. W tym wypadku unikajmy prostej grzywki i włosów krótszych niż linia żuchwy.

Fryzury dla okrągłej twarzy

Okrągła twarz często kojarzy się z młodością, jako że osoby posiadające ten kształt twarzy mają niezwykle łagodne, delikatne rysy. W wyborze fryzury pragnie się przede wszystkim wyostrzyć charakterystyczne punkty i wysmuklić całość. Ważne, aby cięcia wyszczuplały boki twarzy, a do tego miały odpowiednią objętość. Warto rozważyć takie opcje jak long bob, asymetryczna grzywka czy też fale.

Fryzury dla twarzy w kształcie serca

Twarz w kształcie serca bez wątpienia się wyróżnia. Jest stosunkowo mała w porównaniu do reszty, ale wciąż pozostawia duże pole do popisu. Posiadaczki tego typu twarzy powinny unikać miękkich, krótkich i odkrytych fryzur, które podkreślałyby szerokość czoła. Zamiast tego niech postawią na grzywkę zaczesaną na bok, fryzurę typu pixie czy boba.

Fryzury dla pociągłej twarzy

Dopasowując fryzurę dla pociągłej twarzy, należy skupić się przede wszystkim na tym, aby optycznie ją skrócić. Jest ona bowiem o wiele dłuższa niż szersza. Bardzo widoczne są tutaj kości policzkowe oraz linia żuchwy. Z tego względu warto też dopilnować, aby cięcie delikatnie łagodziło rysy. Pomogą w tym takie rozwiązania jak falowane włosy, boby sięgające brody czy też cieniowanie.

Jak sprawić, aby włosy dobrze wyglądały?

Pamiętajmy o tym, że sam dobór fryzury do kształtu twarzy nie wystarczy. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze włosy będą się wspaniale prezentowały, powinniśmy zatroszczyć się o ich pielęgnację. Wybór odpowiednich kosmetyków, robienie zabiegów, olejowanie – to dzięki temu stan naszych kosmyków może się poprawić. Nie bez znaczenia jest również to, jak przygotowujemy je na noc. Spanie w mokrych włosach jest szczególnie niekorzystne, jako że powoduje, że rano są oklapnięte i bez życia, a do tego zwiększa ryzyko problemów ze skórą głowy. Oprócz tego może przyczyniać się do gromadzenia się wilgoci i bakterii w naszej pościeli czy materacu. Aby tego uniknąć, zainwestujmy w produkty ze strony www.hilding.pl, które pomogą nam zachować optymalną higienę snu. Znajdziemy tam nawet antybakteryjne i antyalergiczne materace, które ponadto zapewniają idealne podłoże dla kręgosłupa. Nie ma jednak wątpliwości, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie podsuszenie włosów, a następnie zaplecenie w bezpieczną, luźną fryzurę, jak na przykład warkocz. Wtedy będziemy mogli swobodnie położyć się na poduszce Visco Green i w końcu się zrelaksować.

Jeśli dowiemy się, jaki mamy kształt twarzy, już nigdy nie będziemy musieli obawiać się, że wybierzemy fryzurę, która nie będzie nam pasować. W zależności od tego, jaki mamy kształt twarzy – trójkątny, okrągły czy może też kwadratowy – będziemy mogli dopasować idealne do nas cięcie!