Spa większości osób kojarzy się z relaksem, luksusem, odpoczynkiem i pielęgnacją. A czy zdajemy sobie sprawę z tego, że przeprowadzane zabiegi można zrobić również w domowym zaciszu? Domowe spa, bo o nim tutaj mowa, możemy wykonać we własnej łazience – wystarczy tylko trochę wolnego czasu i odpowiednie kosmetyki!

Domowe spa – jak robić to prawidłowo?

Pierwszym podpunktem każdego odpowiednio przeprowadzonego, domowego spa jest klimat. Warto tutaj zadbać o przygaszone światło, świece zapachowe czy relaksacyjną muzykę. Dodatkowo miękkie ręczniki czy dywaniki łazienkowe zapewnią nam wyjątkowy komfort. Samo domowe spa dzieli się na trzy podstawowe etapy, czyli:

  • oczyszczenie skóry i włosów za pomocą kosmetyków, które nie podrażniają – często również stosuje się na tym etapie peelingi,
  • odżywienie skory i włosów za pomocą maseczek i masek,
  • nawilżenie skóry i włosów za pomocą balsamów nawilżających oraz odżywek do włosów.

Jak często wykonywać domowe spa?Dlaczego warto regularnie wykonywać domowe spa?

Domowe spa zazwyczaj wykonuje się wieczorem, kiedy to mamy najwięcej czasu. Warto wykonywać je regularnie, przynajmniej raz w tygodniu, gdyż w znaczący sposób poprawiają stan skory oraz przyczyniają się do pięknych i zdrowych włosów. Ponadto domowe spa:

  • pozwala zadbać o komfort fizyczny i psychiczny,
  • umożliwia odprężenie się po ciężkim dniu,
  • poprawia nastrój,
  • łagodzi bóle mięśni i głowy.

Warto również zaznaczyć, że poprzez odprężenie ciała i umysłu, domowe spa może przekładać się na lepszy sen. A w jaki sposób?

Domowe spa a sen

Nie da się zaprzeczyć, że domowe spa kojąco wpływa na zmysły oraz poprawia samopoczucie – w końcu wychodząc z łazienki po wykonaniu wszystkich zabiegów, czujemy się jak nowo narodzeni! Odczuwany przez nas, błogi stan niesie wiele korzyści, w tym pozytywnie oddziałuje na jakość oraz długość snu. Jednak, aby móc się właściwi wysypiać, warto w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednie podłoże do spania, czyli materac. To właśnie on gwarantuje nam komfortowe, higieniczne i antyalergiczne warunki do wypoczywania. Poprzez unikalną budowę oraz właściwości, jest w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Pamiętajmy jeszcze o tym, że przy wyborze modelu należy uwzględnić osobiste potrzeby oraz preferencje.

Domowe spa to świetny sposób na spędzenie wolnego wieczoru. Umożliwia całkowite odprężenie się ciała pod kątem fizycznym i psychicznym, a także korzystnie wpływa na sen. Z uwagi na to, warto choć raz w tygodniu znaleźć kilka godzin na relaksujące zabiegi.

Podziękowania za współpracę przy pisaniu artykułu dla Cheval – Sklep Jeździecki

Przeczytaj także: