Nie można ukryć, że kiedy było się dzieckiem, zachowanie i zdobywanie znajomości było o wiele prostsze. Widzieliśmy się z naszymi przyjaciółmi codziennie w szkole, a do tego byliśmy otwarci na nowe osoby. Jak to wygląda w dorosłym życiu – czy teraz też możemy z równą łatwością nawiązywać nowe relacje? Dowiedz się, jak to zrobić!

Bądź otwarty

To, z jaką postawą pokazujemy się innym, jest niezwykle istotne. Właśnie od niej będzie zależeć, czy ludzie będą postrzegać nas jako przyjaznych, czy też wręcz przeciwnie. Jeśli naszym celem jest zawarcie nowych znajomości, powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na to, aby być otwartym. Mowa tu zarówno o otwartości na ludzi, jak i na możliwości. Korzystajmy z różnych okazji do tego, aby poznać kogoś nowego. Nie zniechęcajmy się, nawet jeśli na początku może to wydać się trudne. Pamiętajmy, że dużą rolę odgrywa uśmiech – uśmiechając się nawet do obcych osób, zrobimy znacznie lepsze pierwsze wrażenie. Za to coś, czego lepiej unikać, to intensywne patrzenie się w telefon – niezależnie od tego, czy robimy, to jadąc autobusem, czy też czekając w sali na zajęcia. Do osoby z nosem utkwionym w ekran trudno jest podejść i zacząć rozmowę. Możemy w ten sposób stracić wiele cennych szans.

Próbuj nowych hobby

Zdobywanie nowych znajomości w dorosłym życiu - jak to zrobić?Okazuje się, że jednym z najlepszych sposobów na to, aby poznać nowych ludzi w dorosłym życiu, jest rozwijanie zainteresowań! Chodzi przede wszystkim o takie zainteresowania, które możemy dzielić z innymi. Może być to na przykład joga lub pilates – udając się na grupowe zajęcia, będziemy mogli poznać kogoś, kogo interesują podobne rzeczy. Dobrym miejscem będzie też siłownia, gdzie codziennie przychodzi bardzo wiele różnych osób. Na studiach świetnym pomysłem będzie dołączenie do jakiegoś koła naukowego, które pozwoli nam bliżej poznać innych studentów. W ten sposób nie tylko zyskamy nowych znajomych, ale też będziemy mogli rozwijać swoje hobby! To bardzo ważne, jako że jeśli będziemy mieć swoje pasje, będziemy wydawać się o wiele bardziej interesujący. Co więcej, zainteresowania są też wspaniałym tematem do rozmów. Możesz je wykorzystać w chwili, aby podtrzymać konwersację.

Przejmij inicjatywę

Niestety, nic nie dzieje się samo – jeśli chcemy osiągnąć jakiś cel, musimy wykonać odpowiednią pracę. Tak samo jest w przypadku nawiązywania znajomości – nie możemy po prostu siedzieć i czekać, aż ktoś się z nami zaprzyjaźni. Musimy sami wyjść do ludzi i przejąć inicjatywę. Odwiedzajmy nowe miejsca, takie jak kawiarnie czy restauracje. Kontrolujmy też, co ciekawego dzieje się w naszym mieście – koncerty czy eventy to wspaniała szansa, aby poznać lokalnych znajomych. Pamiętajmy o tym, że kiedy już uda nam się kogoś poznać, musimy starać się równie mocno. Pogłębianie więzi i poznawanie siebie nawzajem wymaga czasu i poświęcenia, ale może dostarczyć mnóstwa radości i satysfakcji. Nie czekajmy, aż ktoś do nas napisze, tylko odezwijmy się pierwsi. Jeśli mamy jakieś plany lub od dawna chcieliśmy coś zrobić, zastanówmy się, czy jest sposób, aby zaangażować w to drugą osobę. Dzięki temu stworzymy wspólne wspomnienia, które są podstawą każdej relacji!

Bądź sobą

Nawiązując nowe znajomości, musimy pamiętać o tym, aby bez względu na wszystko być sobą. Nie udawajmy kogoś, kim nie jesteśmy, ponieważ wtedy nasza relacja nie będzie w stu procentach szczera. Okazuje się, że ludzie i tak o wiele bardziej wolą takie osoby, które są autentyczne i szczere, nawet jeśli mają jakieś wady, od tych, które wydają się idealne. Nie kryjąc się z tym, co lubimy albo jakie mamy przemyślenia, łatwiej nawiążemy głębszą relację. Co więcej, my sami będziemy czuli się o wiele swobodniej. Jeśli komuś nie do końca przypadnie do gustu nasza osobowość, będziemy wiedzieć, że to ktoś, na kogo nie warto poświęcać więcej czasu. Będziemy mogli w pełni skupić się na tych, którzy naprawdę nas rozumieją.

Zachowaj granice

Niezależnie od tego, jak bardzo pragniemy nawiązywać nowe znajomości, nie powinniśmy dopuścić do tego, aby nowe osoby, które wkraczają w nasze życie, przekraczały nasze granice. To bardzo ważne, aby zachować równowagę. Inaczej może dojść do sytuacji, w której druga strona będzie nas wykorzystywać lub wcale nie będzie szczera w swoich działaniach. Jeśli coś nam się nie podoba, sygnalizujmy to. Wyrażajmy swoje zdanie otwarcie. Pamiętajmy ponadto, że to w porządku, aby czasem odmawiać. Mówienie słowa „nie” to prawdziwa sztuka, którą trzeba się nauczyć, aby stworzyć szczere, równe relacje. Kiedy zatem ktoś będzie proponował nam wyjście, na które wcale nie mamy ochoty, nie zmuszajmy się do niego. Nie narażajmy swojego komfortu, aby zadowolić innych. Nie zapominajmy, że czas spędzony z samym sobą jest równie ważny. Zadbajmy o swoją wygodę. Możemy to zrobić, inwestując w dobrze dopasowany materac, który będzie odpowiadał naszym potrzebom i preferencjom. Lateksowy Hilding Melody będzie idealnym wyborem. Możemy do niego dobrać inne, równie komfortowe artykuły sypialniane, które dostępne są dla nas na stronie www.hilding.pl. Dzięki nim na pewno będziemy umieli się odprężyć i w pełni wykorzystać ten czas dla nas.

Polub siebie

Bez względu na to, jaką relację chcemy stworzyć, powinniśmy zacząć od polubienia i zaakceptowania siebie. Tylko wtedy nauczymy się naprawdę być sobą przy innych. To również pozwoli nam skuteczniej stawiać granice i być asertywnym. Zrozumiemy, że lubiąc siebie, nie będziemy musieli przesadnie polegać na innych. Przekonamy się, że jeśli zależy nam na jakiejś rzeczy, możemy zrobić ją sami – a wtedy będziemy się równie dobrze bawić. Akceptacja samego siebie sprawi, że nie będziemy tworzyć relacji z osobami, które nie szanują nas i naszego czasu. To umożliwi nam znalezienie takich przyjaciół, którzy będą dla nas wsparciem.

Nawiązywanie nowych znajomości w dorosłym życiu może wydawać się wyzwaniem. Trzeba się bardziej postarać, aby kogoś poznać, a do tego nie wszyscy są równie otwarci i serdeczni co kiedyś. Mimo wszystko warto podjąć ten wysiłek – możemy w ten sposób stworzyć wspaniałe relacje, które zostaną z nami na długo!