Materac odpowiada za wygodny oraz efektywny sen każdego człowieka, jednak nie zawsze są warunki na duże łóżko z materacem. Częste podróże, małe mieszkanie czy nieodpowiednio dopasowana twardość – to najczęstsze czynniki sprawiające, że jakość oraz komfort snu znacząco się obniża. Jak temu zaradzić?

Materac nawierzchniowy – czym jest?

Materac nawierzchniowy to niesamowita alternatywa dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na materac o normalnych rozmiarach. Zbudowany jest z kilkucentymetrowej warstwy pianki, która w zależności od modelu może być inna. Zastosowanie materaca nawierzchniowego jest niezwykle szerokie, ponieważ z łatwością można go zrolować i zabrać w podróż, aby poprawić komfort snu na materacu hotelowym. Przydaje się również w domu, w przypadku, gdy nasz materac jest już wysłużony, zbyt miękki lub zbyt twardy. Materac nawierzchniowy idealnie sprawdza się również jako ochrona materaca głównego przed zabrudzeniami lub mata umieszczona na kanapie w celu poprawienia twardości podłoża oraz jego wyrównaniu.

Materac nawierzchniowy – cechy

Materace nawierzchniowe - do kupienia na sleepinghouse.plMaterac nawierzchniowy z uwagi na swoją budowę posiada wiele cech, wśród których wyróżnić można:

  • lekkość,
  • przewiewność,
  • elastyczność,
  • trwałość,
  • antyalergiczność,
  • właściwości zwiększające lub zmniejszające twardość,
  • niwelowanie szczelin np. w kanapie i wygładzenie powierzchni.

Materace nawierzchniowe od Hilding Anders z oferty Sleeping House

W trosce o nasz zdrowy i efektywny sen Sleeping House oferuje szeroką gamę materacy wysokiej jakości, które pochodzą od renomowanego producenta – Hilding Anders. Materace Hilding niezależnie od swojej wielkości czy ilości są dostarczane za darmo oraz wysłane w przeciągu doby od zamówienia. Sleeping House dysponuje sklepem internetowym, dzięki któremu jesteśmy w stanie porównać materace ze sobą, zaoszczędzić czas na dojeździe do sklepu stacjonarnego oraz w każdej chwili dokonać zamówienia. Na stronie sleepinghouse.pl w łatwy, szynki i bezpieczny sposób jesteśmy w stanie zamówić wybrany przez nas materac nawierzchniowy, którym może być:

  • Hilding Alt – składa się z pianki termoelastycznej Visco oraz pianki Flexifoam, które w znaczący sposób nadają materacowi uczucie miękkości,
  • Hilding Bass – zbudowany z pianki Velvet Touch, który znacząco podwyższa uczucie twardości,
  • Hilding Tenor – jego wypełnienie stanowi pianka FloFom o właściwościach chłodzących.

Materace nawierzchniowe mają wiele zastosowań, dlatego niezależnie od tego, czy podróżujemy czy śpimy na kanapie, pamiętajmy o nich. W końcu materac odpowiada nie tylko za jakość snu, ale także i stabilizuje kręgosłup i umożliwia regenerację mięśni.