Kiedy urządzasz sypialnie, w pierwszej kolejności myślisz o wygodnym łóżku. Rozważasz więc zakup materaca, który posłuży Ci przez długie lata. Wybór oczywiście pada na materac piankowy. Ergonomiczny, wygodny i wytrzymały. Jaki rozmiar materaca piankowego wybrać? Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę? Sprawdź!

Nocny odpoczynek jest niezwykle ważny. Działa na mózg oczyszczająco. Pomaga zregenerować się mięśniom i uspokoić na cały organizm. Od jego jakości zależy Twój nastrój następnego dnia. Dlatego planując zakup nowego materaca, musisz brać to pod uwagę. Wybrać taki model, który pozwoli Ci zdrowo i bezpiecznie się wysypiać. Słowem materac piankowy najwyższej jakości, np. szwedzkiej marki Hilding.

Co warto wiedzieć o budowie materaca piankowego?

Idealne materace piankowe gwarantują zdrowy i relaksujący sen. Są praktyczne, lekkie i zapewniają najwygodniejszą pozycję w czasie odpoczynku, bez względu na to, jak się układasz na łóżku. Piankowe materace najlepiej spełniają swoją rolę, gdy wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Ważna jest nie tylko pianka na materac, ale także tkaniny z jakich został wykonany pokrowiec oraz technologia produkcji. Marka Hilding oferuje prozdrowotne materace dopasowane do potrzeb użytkowników. Stosuje najwyższej klasy pianki oraz naturalne dodatki.

Materac piankowy 120×190 – dla kogo będzie to najlepszy materac do spania?Jeden z najciekawszych modeli to materac wysokoelastyczny Hidling Conga. Jest wyjątkowo wygodny. Dopasowuje się do kształtu sylwetki i krzywizn ciała swojego użytkownika. Pianka do materaca, która została tu użyta, charakteryzuje się wysoką elastycznością i sprężystością. Materac ten zbudowany jest z czterech różnych pianek. Wśród nich: dwie wysokoelastyczne o różnym stopniu twardości, reagująca na ciepło ciała pianka Visco oraz chłodząca pianka FloFoam. Jej właściwości pomagają niwelować napięcia i bóle w strefie ramion, barków i karku. Tak starannie dobrane elementy materaca Conga, czynią go idealnym produktem na cały rok. Zimą pianka Visco podtrzyma stabilną temperaturą ciała, zaś latem FloFoam da przyjemne uczucie chłodu.

W jakich rozmiarach oferowane są materace piankowe?

Piankowy materac możesz kupić właściwie w każdym bardziej i mniej popularnym rozmiarze. Elastyczność materiałów, z których został wykonany sprawia, że możesz zamówić także materac o niestandardowych wymiarach, np. materac do łóżka 120×190. Taki wymiar świetnie sprawdzi się dla niezbyt wysokiej osoby, która lubi się rozłożyć wygodnie na łóżku w czasie snu. Idealny będzie także do łóżek w pensjonacie, bursie, a nawet w pokoju dziecięcym. Szczególnie, gdy dzieciaki uwielbiają razem spać, a standardowe dwuosobowe łóżko jest dla nich po prostu za duże. Materace do łóżka 120×190 to z pewnością ciekawa alternatywa również do niedużych sypialni. Nietypowy wymiar pozwoli zmieścić wygodne łóżko dla dwóch niedużych osób nawet na małej przestrzeni.

Inne rozmiary materacy piankowych, jakie dostaniesz na rynku, to przede wszystkim:

  • dziecięce 60×120, 60×140, 70×140 i 70×200,
  • młodzieżowe i jednoosobowe 80×180, 80×190, 80×2000 oraz 90×180, 90×190, 90×200 i 100×190 czy wreszcie 100×200,
  • materac piankowy 120×190 oraz 120×200,
  • dwuosobowe 140×190, 140×200 oraz 160×190, 160×200,
  • rozmiary king size 180×200, 200×200 i 200×220.

Poznaj zalety i wady materaca piankowego

O zaletach materacy piankowych można by pisać i pisać. Wiesz już, że są elastyczne, lekkie i dają poczucie komfortu podczas snu. Wykonane z wysokiej jakości pianek są antyalergiczne oraz prozdrowotne. Zapewniają odpowiednią wentylację, dzięki czemu zapobiegają gromadzeniu się roztoczy, wilgoci oraz grzybów. Są wytrzymałe i nie odkształcają się, dzięki czemu będą służyć przez długie lata. Dopasowują się do kształtu ciała. Niwelują bóle kręgosłupa i mięśni. Pomagają w rehabilitacji osób po urazach kończyn. Są więc nieodzowne prawie w każdym domu.

Mimo tak licznych zalet materace piankowe nie są jednak pozbawione wad. Przede wszystkim niektóre z nich nie są tak żywotne, jakby się wydawało. Jeśli z materaca korzystają osoby ważące ponad 100 kg w niektórych miejscach mogą powstać odkształcenia – nawet mimo wysokiej jakości materiałów. Dobre piankowe materace są też zwykle droższe niż sprężynowe. Ale ten aspekt nie powinien ich skreślać. W końcu na szali stawiasz swoje zdrowie.

Materace piankowe idealne będą do spania prawie dla każdego. Musisz jedynie pamiętać, by ich twardość dobrać odpowiednio do swojej wagi, a rozmiar od ramy łóżka.