Każdy z nas na sen przeznacza ⅓ swojego życia, co średnio stanowi 8 godzin dziennie. Warto zatem czas ten spędzić w higienicznych i komfortowych warunkach, jakie zapewnić może jedynie wysokiej jakości podłoże do spania, takie jak materace Fit.4.Sleep. Wyróżniają się one licznymi właściwościami, które w korzystny sposób wpływają na jakość snu. A jakie są ich 3 największe zalety? 

Materace Fit.4.Sleep a dwie twardości

Twardość stanowi dla każdego z nas subiektywne odczucie, które zmienia się wraz z wagą użytkownika oraz jego preferencjami. Z uwagi na to, warto postawić na modele, które tak, jak materace Fit.4.Sleep oferują dwie twardości. Oznacza to, że dostępne w ofercie produkty są dwustronne, a wszystko przez zastosowanie materiałów o dwóch różnych twardościach. W efekcie uzyskano modele:

  • H2/H3 – czyli materac średnio twardy (dla osób ważących 60-80 kg) i twardy (dla osób ważących 80-100 kg),
  • H3/H4 – czyli materac twardy (dla osób ważących 80-100 kg) i bardzo twardy (dla osób ważących powyżej 100 kg).

Dlaczego warto wybrać materace Fit.4.Sleep? Poznaj 3 zalety tych produktów!Materace Fit.4.Sleep a właściwości antyalergiczne

Przy produkcji każdego modelu od Fit.4.Sleep, wśród których wyróżnić można materace 90×200, 120×200 lub 180×200 cm, wykorzystano bezpieczne dla zdrowia użytkownika materiały. Dodatkowo odznaczają się one wysokim stopniem antyalergiczności, a wszystko z uwagi na fakt, iż nie nasilają reakcji alergicznych oraz hamują rozwijanie się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Oprócz tego, materace Fit.4.Sleep oznaczają się optymalną wentylacją. Jest ona możliwa poprzez zastosowanie we wkładzie specjalne nacięcia i profilowania, które zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz. W ten sposób nie dochodzi do gromadzenia się wilgoci, a także bakterii lub kurzu.

Materace Fit.4.Sleep a wyjątkowy pokrowiec

Niezależnie od tego, czy wybierzemy wąskie materace 80×200 czy szerokie – 180×200 cm, każdy z nich został wyposażony w unikalny pokrowiec EasyRefresh. Został on stworzony z niepikowanej, dwustronnej tkaniny typu lato zima, która została specjalnie impregnowana w celu ograniczenia rozwoju pleśni. Ponadto, jest w stanie zagwarantować każdemu użytkownikowi:

  • przyjemne chłodzenie ciała w ciepłe dni,
  • zachowanie ciepła w chłodne wieczory,
  • wchłanianie i odprowadzanie wilgoci.

Oprócz tego pokrowiec na produkty od Fit.4.SLeep jest lekki i elastyczny, a także wyposażony w zamek. Dzięki temu jesteśmy w stanie go ściągnąć i wyprać w domowej pralce, w temperaturze nieprzekraczającej 60 stopni Celsjusza.

Chcąc zagwarantować sobie najwyższej jakości wypoczynek, warto postawić na materace Fit.4.Sleep. Są to ergonomiczne, higieniczne i trwałe produkty, które posiadają certyfikat AEH, potwierdzający te cechy.