Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów poduszek. Warto zagłębić się w ten temat i znaleźć taką, która odpowiada nam w stu procentach. Wcale nie musimy spać na przypadkowych, słabej jakości poduszkach, które nie zapewniają należytej wygody. 

Co wyróżnia poduszkę profilowaną? 

Poduszka profilowana wykonana jest z miękkiej pianki, dzięki czemu gwarantuje niezwykły komfort. Jej kształt naturalnie dopasuje się do krzywizn naszego ciała, a do tego zapobiega bólu karku czy szyi. Poduszka profilowana idealnie podtrzymuje naszą głowę.

Możemy wybrać poduszki z pianki lateksowej lub z termoelastycznej. Pianka termoelastyczna reaguje pod wpływem temperatury, co znacznie pomaga w odpowiednim dopasowaniu się do naszego ciała.

Dla kogo poduszka profilowana?Dla kogo poduszka profilowana?

Poduszka profilowana może być używana przez wszystkich – jeśli zależy nam na komfortowym, wysoko jakościowym podłożu, na pewno nie będziemy zawiedzeni.

Szczególnie sprawdzi się jednak dla osób, które zmagają się z jakimikolwiek dolegliwościami. Poduszka pomoże w walce z bólem szyi oraz karku. Dzięki niej pozbędziemy się napięcia mięśni. Osobom, którym ciężko się odprężyć, z pewnością okaże się przydatna.

Nierzadko się zdarza, że budzimy się z bólem głowy. Poduszka profilowana skutecznie rozwiąże ten problem. Dzięki niej będziemy budzić się naprawdę wypoczęci.

Jak spać na poduszce profilowanej? 

Poduszka profilowana umożliwia spanie w różnych pozycjach, będzie więc odpowiednia dla każdego. Ci, którzy lubią spać na brzuchu, będą szczególnie zadowoleni, ponieważ kształt poduszki zapewnia nam komfort w tej pozycji, a do tego sprawia, że nie obudzimy się z bólem karku czy szyi.

Poduszka składa się z dwóch wałków – większego i mniejszego. Do spania na brzuchu i plecach sprawdzi się niższy profil poduszki, spanie na boku ułatwi nam wyższy profil. Głowę powinniśmy wygodnie ułożyć w przestrzeni między dwoma wałkami. Ta pozycja spowoduje, że nasza szyje będzie odpowiednio podpierana, umożliwiając mięśniom na zrelaksowanie się.

Jak zapewnić sobie wysoki komfort snu?

Dobra poduszka to nie jedyna rzecz, o którą powinniśmy zadbać. Wykonana z dobrego materiału pościel 160×200, miękka i ciepła kołdra oraz, co najważniejsze, prawidłowo dobrany materac.

To, na jakiej powierzchni śpimy, ma największy wpływ na jakość naszego snu. Zbyt miękkie lub zbyt twarde podłoże uniemożliwi nam wypoczynek, a do tego przyczyni się do bólu pleców. Postawmy na materac, który będzie dobrany do naszego ciała i naszych potrzeb. W ten sposób zagwarantujemy sobie wysoki komfort, na który zdecydowanie zasługujemy.

Wybranie odpowiednich artykułów sypialnianych powinno być naszym priorytetem. Oszczędźmy sobie dyskomfort i ból pleców czy karku. Wybierzmy  poduszkę profilowaną, dzięki której będziemy mogli się zrelaksować.